Co a jak během rodičovské dovolené?

Spolupráce s kolegy a kolegyněmi, kteří nastoupili na rodičovskou dovolenou, je u nás v NMS běžná. Nejen, že se všechny snažíme zapojovat do mimopracovních aktivit a novopečení rodiče se účastní společných teambuildingů. Ale umožňujeme Sensemakerům na rodičovské dovolené také skloubit svou práci s péčí o nejnovější přírůstky jejich rodiny, pokud o to stojí. To znamená možnost zkrácených úvazků, flexibilní pracovní doba nebo práce z domova.

Abychom rodičům na rodičovské dovolené skloubení rodinného a pracovního života usnadnili, přispíváme jim také na hlídání dětí. Zda si vyberou školku, dětskou skupinu nebo například chůvu, je už pak jenom na nich.

Jak vypadá spolupráce s Terezou, která je momentálně na rodičovské dovolené?

Tereza Rösslerová je v NMS od roku 2017 a na mateřskou dovolenou nastoupila začátkem roku 2021. Tereza působila v NMS jako vedoucí kvantitativního výzkumu, a jsme rádi, že spolupráci s ní můžeme nadále udržovat, protože její znalosti a know-how jsou pro nás velmi cenné.

V jakém rozsahu nyní s NMS spolupracuješ?

Je to zhruba 10-20 hodin měsíčně. Vždy záleží na aktuální potřebě ze strany NMS a také na mých časových kapacitách. Je to tedy celkem variabilní, ale vyhovuje mi to tak.

Jaká je aktuálně tvoje náplň práce, a jak tě práce baví?

Momentálně řeším agendu, která se týká ochrany osobních údajů (jde například o konzultace při složitějších projektech, konzultace smluv, ale i některé rutinní činnosti), a dále určitou formalizaci interních procesů. Pokud je potřeba, pomáhám i s projekty, například připravím návrh dotazníku nebo okomentuji report. Baví mě to hodně, když třeba dělám dotazník nebo komentuji report, tak se do toho dokážu tak zabrat, že ztratím pojem o čase. Což někdy není úplně ideální 🙂 Ale mám to ráda.

Věděla jsi již při nástupu na mateřskou dovolenou, že budeš chtít i během rodičovské dovolené s NMS nějakým způsobem nadále spolupracovat? Jaký byl pro tebe hlavní motivátor?

Ano, věděla jsem, že si nechám část agendy, která netvořila hlavní náplň mé původní práce, ale byla poměrně specifická a nikdo jiný ji v NMS nedělal. Pak jsem počítala s tím, že se třeba i zapojím dále, ale to vše až na základě reálné situace (prostě co mi dítě dovolí 🙂 ). Důležitým motivátorem pro mě bylo neztratit kontakt s kolegy a ani s danou prací. Udržet si alespoň trochu přehled, co se ve firmě děje, prostě na tři roky úplně nezmizet. Navíc je poměrně osvěžující, když může člověk alespoň pár hodin v měsíci přemýšlet o jiných věcech, než o kterých většinou máma na mateřské/rodičovské přemýšlí. Vlastně to může být svým způsobem i trochu odpočinek 🙂

Jak se ti daří skloubit pracovní a osobní život? Pracuješ z domova nebo dojíždíš do kanceláře?

V současné době pracuji prakticky výhradně z domova. Ze začátku jsem dojížděla jednou týdně do NMS dělat školení, to bylo skvělé. Pokud bych měla hlídání, tak bych dojíždění do kanceláře určitě ráda opět využila. Každopádně oceňuji, že nejsem úplně vázaná počtem hodin, co bych musela odpracovat. Je to víceméně na mně, takže si to můžu poskládat, jak potřebuji a jak mi to vychází. Na druhou stranu občas je to trochu boj ohledně priorit.

Líbil se ti článek? Sdílej ho!

Další články